Menu
Sepetiniz

Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- SATICI BİLGİLERİ

Ticari Unvanı: KÜTÜKhouse.com – Doğal Ahşap Mobilya & Dekoratif Ürünleri

Telefon: 0 850 441 48 61

Sipariş E-Mail: siparis@kutukhouse.com

Adres: Cumhuriyet Mah. Şehitbaba Sok. No 4/B Ortahisar – TRABZON

MADDE 2-SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme’nin tarafları işbu Sözleşme tahtında Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’ten kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

İşbu sözleşmenin konusu, Satıcı firma, KÜTÜKhouse.com ait https://kutukhouse.com veya sunulan hizmete bağlı diğer alan adları üzerinden (“Web e-ticaret Sitesi”), Satıcıya ait ürünlerin satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, sözleşmede belirtilen niteliklere sahip mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur.

İşbu sözleşmenin akdedilmesi tarafların ayrı ayrı KÜTÜKhouse.com ile akdetmiş oldukları web sitesi üyelik sözleşmelerinin hükümlerinin ifasını engellemeyecek olup taraflar işbu Sözleşme konusu ürün satışında KÜTÜKhouse.com herhangi bir şekilde taraf olmadığını ve Sözleşme kapsamında tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk ve taahhüdü bulunmadığını kabul ve beyan ederler.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ VE BEDELİ

Ürün/Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve vergiler dâhil satış bedeli ve teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir:

Ürün Bilgisi

Kredi Kartı ile Ödeme Şekli ve Planı:

Çevirimiçi sanal POS uygulaması üzerinden kredi kartınız ile yaptığınız ödeme yöntemidir. Sitemizde paytr altyapısı kullanılmaktadır.

paytr Hakkında bilgi için www.paytr.com

Ödeme Methodu

Alınan Vade Farkı: Ödeme Methodu

Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: % 0 veya seçtiğiniz taksit tutarı karşılık gelen tutardır.

Siparişi takip eden 3 iş günü içinde sevkiyatlara başlanacaktır. Sevkiyat, yedi (7) iş günü içinde tamamlanabilir.

MADDE 4 – MALIN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ

Sözleşme Alıcı tarafından onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup, Alıcı’nın Satıcı’dan satın almış olduğu Mal/Hizmet’in Alıcı’ya teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Mal/hizmet, Alıcı’nın sipariş formunda ve işbu sözleşmede belirtmiş olduğu adreste bulunan kişi/kişilere teslim edilecektir.

MADDE 5 – TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Mal/Hizmet’in teslimat masrafları Alıcı’ya aittir. Satıcı’nın, web e-ticaret sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafları Satıcıya ait olacaktır.

Malın teslimatı; Satıcının stokunun müsait olması ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır.

Satıcı Mal/Hizmeti, Alıcı tarafından Mal/Hizmet’in sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar.

Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 6 – ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Alıcı, web e-ticaret sitesinde yer alan sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin olarak Satıcı tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcılar Tüketici sıfatıyla talep ve şikâyetlerini yukarıda yer alan Satıcı iletişim bilgilerinin sağladığı kanallarla ulaştırabilirler.

Alıcı, işbu Sözleşmeyi ve Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

Alıcı’nın, Sözleşme konusu Mal/Hizmeti teslim almadan önce muayene edecek tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Mal/Hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. Alıcı tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan Mal/Hizmet’ in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

Teslimden sonra Mal/Hizmet’ in sorumluluğu ve hasarlar Alıcı’ya aittir.

MADDE 7 – SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Satıcı, Sözleşme konusu Mal/Hizmet’in Tüketici Mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Alıcı’ya teslim edilmesinden sorumludur.

Satıcı, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya mümkün olan en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür Sözleşme konusu Mal/Hizmet, Alıcı’dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

MADDE 8 – TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesinde satışı sunulan ürün görselleri üzerinde Ücretsiz kargo ibaresi olmadığı sürece kargo alıcıya aittir. Tüm yurt içi ve yurt dışı için geçerlidir.

Özel üretim ürünler 20 iş günü içinde kargoya verilir.(Cumartesi- Pazar Hariç) Özel üretim ürünlerde iade kabul edilmez.

KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesinde satışı sunulan ürünler müşteri teslimatı sürecinde taşımada hasar almayacak şekilde paketlenir.

KÜTÜKhouse.com Ürünleri belirlenen  kargoya şubesine teslim etmeden önce ürün fotoğrafların  paketlenmiş şekilde çekilir ve ürün paketlenmesi  uygunluğu kontrol edilir.

KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde ürünler belirlenen kargo firmasına teslim edilir, kargo firması ürünleri teslim aldığı andan itibaren tüm sorumluluk kargo şubesi ve müşteriye aittir. KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesi hiç bir şekilde sorumlu tutulmaz.

Kargo şubesine teslim edilen ürün veya ürünlerin takıp numaraları ilgili kargo sistemine düştüğü an müşterilerimiz ile Mail ve SMS yolu ile paylaşılmaktadır.

Kargo firmasına teslim edilen ürünlerde hasar oluşması durumunda KÜTÜKhouse.com e-ticaret firması yükümlü değildir.

Müşterilerimize ürün siparişi teslimatı esnasında hasarlı ürün tespiti yapıldığında kargo şubesine HASARLI ÜRÜN TUTANAĞI tutturmakla yükümlüdür, aksi takdirde uygulanabilecek hiç bir işlem uygulanmamakta olup KÜTÜKhouse.com e-ticaret firması sorumlu tutulamaz.

Müşteri veya kargo firması hasarlı ürünleri KÜTÜKhouse.com e-ticaret firmasına aktarıldığında ürün ekstra ücrete tabi tutulmaktadır.

İade sürecinde bulunan Hasarlı ürünlerin  kargo ücreti müşterilerimize aittir, aksi takdirde gönderilen ürünler veya ürünlerden KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesi sorumlu değildir.

KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde kargo şubesini  belirlenen adrese teslimatı sırasında müşteriye ulaşamaması durumda haber kâğıdı bırakması zorunludur. Bırakılmaması durumunda tüm sorumluluk kargo firmasına ait olup KÜTÜKhouse.com e-ticaret firmasına sorumlu tutulamaz.

Kargo sevkiyat  aşamasında   bulunan ürünler  müşteriye  teslim edilmeden iptal edilirse  ürün iadesi kabul edilir.  Eğer müşteri kargo aşamasında üründe KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesi  kaynaklı bir problem yaşadığı halede ürünü teslim  alıp 24 saat içinde  iade etmek istediğini bildirirse iade ret edilir ve  konu hakkında hukuki süreç  başlatılır.

KÜTÜKhouse.com  e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde  kargo firmaları 25 kg altındaki ürünleri kapınıza kadar teslim etmekte yükümlüdür, 25 kg üstü ürünler apartman girişinde müşteriye teslim edilmektedir.

Tüm ürünlerin teslimatı Türkiye’nin 81 iline kargo ile yapılmaktadır. Sadece kargo şirketlerinin ulaşım sağlayamadığı ilçelere teslimat yapılamamaktadır.

MADDE 9 – UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Tüketiciler, Satıcı ile sorunları olursa, sorunu Satıcının çözememesi durumunda, ürün bedeli 1.161,67 TL’ye kadar olan işlemlerle ilgili şikâyet ve itiraz konularında başvurularını ürünü satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne; ürün bedeli 1.161,67 TL’nin üzerinde olan işlemlerle ilgili şikâyet ve itiraz konularında başvurularını ise, ürünü satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki Tüketici mahkemesine yapabileceklerdir.

01.08.2003 tarihli ve 25186 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin üçüncü fıkrasında, Büyükşehir statüsünde bulunan illerde faaliyet gösteren il hakem heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin alt parasal sınır 3.032,65 TL’dir.

MADDE 10 – MAL/HİZMETİN FİYATI

Mal/hizmetin peşin veya vadeli fiyatı, peşinat fiyatı sipariş formunda yer almakla birlikte, sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcut olan fiyattır. Satıcı veya KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesi tarafından yapılan indirimler, kuponlar ve sair satış fiyatına yansıtılır.

MADDE 11 – TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı’dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 12 – BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme ’den doğabilecek ihtilaflarda satıcının ve KÜTÜKhouse.com e-ticaret sitesi resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 

 

MADDE 13 – YÜRÜRLÜK

13 (on üç) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

SATICI: KÜTÜKhouse.com Doğal Ahşap Mobilya &Tasarım &Dekorasyon Ürünleri

—————————————————————————————————————————————

Ad SOYAD:

İmza:

Tarih: