Renklerin hayatımızdaki yeri asla inkar edilemez. Özellikle kadınlar için renklilik ve canlılık çok daha önemlidir. Bu nedenle dekorasyon, kıyafet ve takı seçiminde kadınlar, erkeklerden çok daha farklı kombin meydana getirebilir ve daha detaycı yaklaşımlar sergileyebilir. Kadınların renk dünyası sadece yazın sıcak ve canlı havası içinde değil, kışın da kendisini gösteren ve asla ihmal edilmeyen bir konudur. Özellikle kapalı havaların yarattığı kötümserliği kırmak ve aşmak için kadın giyiminde ve takı seçiminde kış sezonunda da renkli tasarımlar ön plana çıkıyor. Her zaman canlı ve renkli olmayı başaran kadınlar için birbirinden farklı takı modelleri yeni kış sezonunda ilgililerini bekliyor. Hayatı renklendiren takı detayları şu şekilde:    Pembe renk detayı öne çıkıyor

    Aslında pembe rengin öne çıkmasına şaşırmamak gerekiyor. Çünkü kadınsı renkler arasında pembenin yeri çok daha ayrıdır. Özellikle yaz aylarında çok daha fazla tercih edilen pembenin renklilik saçan     ve sıcaklık sağlayan bir yapısı var. Kendisini canlı ve enerjik hisseden kadınların bluz, etek, ceket veya çanta gibi aksesuarlarında pembe detayları yaz ve kış görmek mümkündür. Bununla beraber takı ve     aksesuar modelleri içinde pembe detayların giderek daha fazla görülmesi de giderek doğal bir tasarım tercihi olmaya başladı. Her kıyafetle çok rahat kombin olabilme özelliğine sahip pembe renk     takıların enerjisi tüm kışı da sarıyor.


    Sakinlik sağlayan bir takı rengi: Mavi

    Her ne kadar bir erkek rengi olarak anımsansa da, son zamanların takı renk trendleri arasında mavi detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Üstelik mavinin her tonları da takı modellerinde tercih     edilebilecek bir ritüel haline geldi. Çünkü sakinlik ve ferahlık duygularını çağrıştıran mavi renk takıların sakin karaktere sahip kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bu da, deniz ve gök mavisi gibi tonların takı     modellerindeki yerini almasını sağladı. Özellikle kolye modellerinde kullanılan mavi tondaki renkler, huzuru ve sükuneti yansıtmak isteyen kadınların ideal takı modelleri arasında bulunuyor. Bu sezon ve     önümüzdeki sezonlar maviyle harman edilen çok değişik takı modellerini görmeniz mümkündür.


     Birkaç renkten oluşan takı modelleri

    Yeni bir trend olarak yansıyan takı modelleri arasında birden fazla rengin firuze veya mercan taş gibi tasarımda kullanılan yardımcı parçalarla işlenmesi karşımıza çıkıyor. Özellikle mavinin trend renkler     arasına girmesi; pembe, mavi ve altın sarısı renklerin harman edilmesiyle çok şık ve estetik takı tasarımların doğmasını sağlıyor. Gökkuşağı edasına sahip renk cümbüşlerinin kadınların iç dünyasındaki     renkliliği temsil etmesi tercih oranlarını arttırıyor. Takıyı sadece şık olmak için değil, iç dünyasının ve karakterinin bir yansıması olarak da kullanan kadınların birden fazla renkle ifade edilen enerjiyi ve     coşkuyu yansıtabilmeleri mümkün oluyor. Özellikle birden fazla renk tercihleri; kelebek, sonsuzluk işareti, yusufçuk gibi değişik sembollerle çok daha hoş ve estetik kılınıyor.
     

    Resmiyetin bir yansıması olan renk: Siyah

    Kadınlar yaşamlarının her anında takı ve aksesuar seçimlerine dikkat ederler. Her ne kadar renklilikten ödün verilmese de, özellikle iş sahasındaki kıyafet tercihlerine uyum sağlayacak takı modelleri     arasında yer alan siyah renklerin tercih edilmesi gerekebiliyor. Parıldayan taş detaylarıyla sunulan siyah renkli takı modelleri, kurumsal kıyafet tercihlerine uyum sağlayan ve tarzı tamamlayan en önemli     takı modelleri arasındaki yerini alıyor. Siyahla beraber, beyaz veya altın sarısı renklerin de kurumsal kıyafetle tercih edildiğini söyleyebiliriz.